Profesjonalny sprzęt do pomiarów

Wysokiej klasy sprzęt laboratoryjny i przenośny, daje gwarancję dokładnych pomiarów w każdych warunkach. Oscyloskopy to przyrządy elektroniczne, które służą do obrazowania, obserwowania oraz badania przebiegów zależności. Zarówno jeśli chodzi o wielkości elektryczne, a także fizyczne, ale reprezentowane w postaci elektrycznej. Oscyloskopy zapamiętują przebiegi w pamięci półprzewodnikowej w postaci cyfrowej. Są w stanie również dokładnie zanotować przebieg sygnału i odtworzyć go na specjalnym ekranie, nawet po jego zaniku. Wyróżnia się trzy rodzaje oscyloskopów: uniwersalne z odchyleniem ciągłym i wyzwalanym, szybkie o bardzo dużej częstotliwości oraz z odchyleniem ciągłym lub okresowym. Mogą również występować jako system wbudowany lub oprogramowanie funkcjonujące po podłączeniu do odpowiedniego komputera lub przetwornika.

Oscyloskop – w jaki sposób działa?

Przebiegi szybkozmienne są niemożliwe do bezpośredniej obserwacji przez człowieka. W takich sytuacjach wykorzystanie aparatury pomiarowej jaką są oscyloskopy, pozwala na dokładne pomiary. Właściwie dobrany układ, umożliwia zdejmowanie charakterystyk statycznych oraz dynamicznych przyrządów elektrycznych. Dodatkowo na mierzenie ich przesunięcia fazowego, rezystancji dynamicznej i innych parametrów. Oscyloskop działa pobierając poszczególne próbki analizowanego sygnału. Po przetworzeniu wartości w przetworniku AC do postaci słowa cyfrowego, zapamiętuje próbki w postaci cyfrowej. Sygnał jest odczytywany z pamięci oraz w stabilny sposób wyświetlany na ekranie. Główne parametry oscyloskopów cyfrowych to: pasmo częstotliwości, próbkowanie, szybkość odświeżania oraz zdolność rozdzielcza, zarówno w kierunku osi pionowej i poziomej.

Aparatura pomiarowa – zalety

Główną zaletą oscyloskopów cyfrowych jest możliwość zapamiętywania oraz obróbki sygnałów. Również możliwość matematycznej obróbki zapamiętywanych sygnałów oraz sprzęgania z oscyloskopu z różnymi systemami pomiarowymi. Warto wspomnieć o automatyzacji pomiarowej badanego sygnału np. trybów wyzwalania, segmentacji pamięci czy pomiarów. Dodatkową zaletą jest możliwość barwnej prezentacji wielu przebiegów na jednym ekranie. Ta profesjonalna aparatura pomiarowa zapewnia możliwość precyzyjnego obrazowania, obserwacji oraz porównywania wielkości. Zachęcamy do poznania szczegółowej specyfikacji różnych oscyloskopów cyfrowych. Zarówno najwyższej klasy oscyloskopy stacjonarne lub ręczne świetnie sprawdzą się w laboratorium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *